Připojení k internetu

Domov mládeže umožňuje ubytovaným přístup k internetu pro studijní účely a to několika způsoby:

1. místnost se stolními počítači a pevným připojením na 7. patře
2. studovny WiFi free s bezdrátovým připojením na 3. a 7. patře
3. bezdrátové připojení – uzamčená WiFi síť v téměř celé budově

PC MÍSTNOST

Na 7. patře, v místnosti 7/12 jsou stolní počítače a možnost stabilního pevného připojení pomocí kabelu. Můžete zde pracovat i na svém notebooku a využít pevného připojení, skeneru či tiskárny.

STUDOVNY S PŘIPOJENÍM

Na 3. patře (v místnosti 3/12) a 7. patře (místnosti 7/1) jsou studovny s možností bezdrátového připojení – WiFi sítě DMUCEBNA1 (3. patro) a DMUCEBNA2 (7. patro). Můžete zde pracovat na svém notebooku či mobilním telefonu s pomocí bezdrátového připojení bez omezení rychlosti.

SÍŤ WIFI

Téměř v celé budově domova mládeže je dosažitelné bezdrátové připojení – WiFi sítě DM a DM2. Můžete tak pracovat přímo v pokoji na svém notebooku či mobilním telefonu s pomocí bezdrátového připojení, avšak s omezením rychlosti.

Základní podmínkou připojení je platná ubytovací smlouva. Připojen může být každý, kdo je uveden v registru ubytovaných a to na základě podání žádosti správci připojení k síti WiFi (pokud je to technicky možné). Platí pravidlo „pouze jeden přístroj v síti“.

Postup připojení

Vytvořte mail, který následně pošlete správci připojení k síti WiFi:

1. Do předmětu mailu napište PŘÍJMENÍ JMÉNO.
2. Do těla mailu zkopírujte a vyplňte tuto žádost.*
3. Odešlete mail na adresu wifi.dmklast@seznam.cz.

* Povinná jsou všechna pole. Neúplná žádost nebude přijata.

Heslo k WiFi vám sdělí váš skupinový vychovatel/ka.

V případě dotazů kontaktujte správce připojení k síti WiFi (viz níže). Pokud budete psát e-mail, do předmětu uveďte PŘÍJMENÍ JMÉNO.

UPOZORNĚNÍ

  1. Připojením nové MAC adresy (spojené s vaším jménem) dojde na základě zavedeného pravidla „pouze jeden přístroj v síti“ k zablokování starších evidovaných adres.
  2. Kvalita připojení není rovnoměrná.
  3. Na připojení není nárok!

Získané informace (nutné pro správu připojení k WiFi) bezpečně uchováváme po nezbytně nutnou dobu, jak nám ukládají právní předpisy a regulace (Směrnice SM 13 – Zpracování osobních údajů).

SPRÁVCE WIFI

Tomáš Kadlec
702 243 928
wifi.dmklast@seznam.cz

Úřední hodiny
Po–Čt 8:00–16:00
přízemí, kancelář účtárny