Mikrogalerie

Mikrogalerie Klášterského je malý výstavní prostor při hlavním vstupu DM. Podmínkou vystavování je pouze charakter tvorby – plochá závěsná díla. Pokud máte zájem zde vystavovat, neváhejte kontaktovat Tomáše Kadlece a domluvte si termín své výstavy!

kadlec.dmklast@seznam.cz

USKUTEČNĚNÉ VÝSTAVY

1/12 2022
MÚZOU BYLA LÁSKA (A JÁ),
DĚTI, AURA

instagram.com/urbanova.x
instagram.com/photozemankova
instagram.com/cajnahlavaku

Tři tematické série, které představují fotografii jako vizualizaci textu, dokument či dojem ze setkání.

2/5 – 30/6 2022
MARIE VÁVROVÁ

Svitek je pro mne obrazová plocha, ve které se snažím propojit klasické vnímání evropské krajinomalby s tradičním asijským pojetím. Hora se stává pomyslným bodem, který je nutno překonat, aby oko uvidělo dál.

31/1 – 28/4 2021
JIŘÍ ZIMČÍK

S tvorbou komiksového kreslíře a výtvarníka Jiřího Zimčíka se můžete seznámit nejenom na výstavě v naší Mikrogalerii Klášterského. Jeho nejnovější dílo zdobí 6. patro domova mládeže! Vystavená díla jsou výběr z titulků pro ČT Brno (pořad Na houby a Rajské zahrady II).

29/11 2021 – 26/1 2022
IGOR ACID BURCEV

Je to vážně tak jednoduché? Vezmete si papír a propisku. Zadíváte se upřeně před sebe a chvíli přestanete vnímat běžným způsobem. Objevíte zcela jiný svět, který zaznamenáte. Další fází procesu je skenování a práce v grafickém programu, který vám umožní pokrýt váš digitální dokument pestrou škálou barev. Ano, je to vážně tak jednoduché…

11/10 2021 – 24/11 2021
Naďa Preisslerová
POKUSOMYL

Když přišel první lockdown na jaře 2020, náhodou jsem se dívala v televizi na pořad, ve kterém paní lije barvy na plátno. Řekla jsem si… to chci dělat. Technika se jmenuje POURING ART, nebo-li MALBA TEKUTÝM AKRYLEM. Má svá specifika, detaily a poměry ředění, což se mi statečně vyhýbá. Proto nazývám své tvoření pokus-omyl, nikoli malování.