O nás

Náš Domov se nachází na konečné stanici tramvaje č. 12, odkud je výborné spojení do centra,  na hlavní nádraží i na autobusové nádraží Zvonařka. Poskytujeme ubytování v pohodlně zařízených třílůžkových dvojbuňkách se sociálním zařízením, k dispozici je i několik dvoulůžkových pokojů vybavených ledničkou. Kvalitní stravování (snídaně, večeře), příjemné prostředí a vybavení domova vytvářejí dobré podmínky pro studium i plnohodnotné využití volného času.

Díky průběžné údržbě a modernizaci dnes můžeme nabídnout mimobrněnským žákům a studentům ubytování, stravování a volnočasové aktivity v komfortně vybaveném zařízení. Podmínkou k přijetí je studium na některé střední odborné škole, gymnáziu (včetně osmiletého), středním odborném učilišti, vyšší odborné škole nebo jazykové škole.

Domov je upraven také pro tělesně postižené žáky. Přístupová rampa, výtah pro vozíčkáře a bezbariérová jídelna umožňují pohodlný pohyb, na pokojích jsou bezbariérové koupelny a WC. Studenti zde mohou pobývat i se svými asistenčními psy. Pedagogickým cílem Domova je integrace tělesně hendikepovaných tak, aby byli připraveni na samostatný život.

Všichni v Domově mají možnost využít plnohodnotně volný čas v zájmových kroužcích – jazykových, výtvarných – v keramické dílně s hrnčířskými kruhy a pecí – i pohybových (aerobic, kalanetika) pod vedením kvalifikovaných lektorů, ve špičkově zařízené posilovně. K vybavení patří i stůl pro stolní tenis a fotbálek.  Náš šachový klub hraje městský přebor. K dispozici jsou studovny, místnosti zařízené pro poslech hudby, sedm klavírů a další hudební nástroje, klubovny a TV místnosti, bezdrátová síť pro připojení k internetu, počítačová učebna s PC s pevným připojením k internetu, jakož i dobře vybavené kuchyňky. Žákovská knihovna je průběžně doplňována novinkami a obsahuje již přes 4000 titulů klasické, moderní a odborné literatury.

Kulturní život obohacuje „Klub K4″ nabídkou přednášek, besed, koncertů, divadelních vystoupení a poslechových cyklů hudby. Úspěšně se rozvíjí činnost domácího divadelního souboru.

Usilujeme o to, aby žáci u nás po dobu svého studia našli spolehlivé zázemí i dostatek soukromí a mohli se cítit skutečně jako doma.